Ilon Wikland avas oma Imedemaa

Täna avati Haapsalus Iloni Imedemaa teemakeskus, mis pakub köitvaid tegevusi nii lastele kui ka nende vanematele. Avamisel kõnelesid Astrid Lindgreni raamatute illustraator Ilon Wikland, presidendiproua Evelin Ilves, kultuuriminister Laine Jänes ja Haapsalu linnapea Ingrid Danilov.

Iloni Imedemaal on Karlssoni mängutuba, Bullerby köök, kus hakatakse tegema pannkoogihommikuid ja talvel piparkoogiküpsetamist. Õues on Matthiase maja ja võlukaev, mis räägib muinasjutte; teatrilava, kus korraldatakse etendusi ning piknikuplats.

Iloni Imedemaa valmimist toetasid kultuuriministeerium ja Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus. Imedemaa kogumaksumus on 12 miljonit krooni.

“Ilusate piltidega lasteraamatul on imeline mõju inimelule, ühendades põlvkondi ja rikastades elu, muutes inimest paremaks ja õnnelikumaks,” lausus Evelin Ilves.

“Nii hea, et nüüd on Eestimaal veel üks tore paik, kus lapsed tunnevad end armastatutena. Ja mitte ainult lapsed. Tegelikult elab igas suureski edasi väike inimene, ja mis saab olla veel fantastilisemat, kui põgeneda koos perega argipäeva askeldustest ja elada kasvõi tunnikenegi turvalises ja armsas Iloni Imedemaa lapsepõlves,” sõnas presidendiproua.

Evelin Ilves kinkis nii Ilon Wiklandile kui teemakeskusele endaküpsetatud leiva ja lubas tulevikus ka Bullerby köögis lastega koos leiba küpsetada. Samuti kingiti Wiklandile ka presidendipere portree.

KOMMENTAARID

(nimi)


 

huvitav etendus oli

Ettevõttest | Kontaktid | Autoriõigused | Professionaalidele
All rights reserved © 2002 - 2024 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2024 1st-studio.com

 
Total Timed::0.51309609sec.