airBaltic teeb kasumi nimel muudatusi

Läti lennufirma airBaltic andis täna teada äri ümberkujundamise plaanidest, eesmärgiga panna lennufirma taas kasumit tootma ning jätkusuutlikult kaasa aidata North Hub Riga arengule, mis ühendab Baltikumi sihtkohtadega Euroopas, Lähis-Idas, Venemaal ning SRÜs.

airBalticu tegevjuht Martin Gauss: “Viimasel mõnel aastal on airBaltic saavutanud pretsedenditu kasvu ning muutnud Riia ainsaks funktsioneerivaks transiitlennujaamaks Baltikumi piirkonnas. Siiski tuli lennufirmal selle eest maksta oma hind. Nüüd on airBaltic taas stabiilne. Hetkel keskendume me äri ümberkujundamisele, et parandada tulemusi 330 miljonit latti järgmise viie aastaga ning jõuda taas kasumisse aastaks 2014.”

Uus äriplaan airBaltic ReShape toob välja lennufirma tulevikuarengud, sealhulgas lennupargi moderniseerimise, kulude optimeerimise, operatsiooniefektiivsuse, tulude tõstmise ning võrgustiku täiustamise. Rakendades airBaltic ReShape’i plaani, planeerib lennufirma 330 miljoni latist tulemuste parandamist viie aastaga vahemikus 2012–2016. airBaltic ReShape’i eesmärgiks on viia lennufirma aastaks 2014 taas kasumisse.

airBaltic uuendab ka lennuparki, et tulevikus opereerida kaht tüüpi lennukitega – Bombardier Q400 Next Gen turboprop mootoriga lennukeid piirkondlikeks lendudeks, ning kas Airbus 319 või Boeing 737 New Generation teisteks. Kaasajastatud lennupark võimaldab airBalticul opereerida efektiivsemalt ning säilitada fookus kättesaadavate hindadega piletitel lendudeks Euroopasse, Lähis-Idasse, Venemaale ja SRÜsse ning suurendada lennusagedusi nõutud sihtkohtadesse.

airBalticu võrgustikus on 60 sihtkohta, millest igaühe kaudu on võimalik mugavalt läbi Riia kodubaasi lennata järgmistesse sihtkohtadesse Euroopas, Skandinaavias, Venemaal, SRÜ riikides ning Lähis-Idas. 

 

Lühidalt airBalticust: AIR BALTIC CORPORATION (airBaltic) on 1995. aastal asutatud aktsiaselts, mille põhiosanik on Läti riik 99,8% osalusega. airBalticu lennuparki kuulub 34 lennukit: 6 Boeing 737-500, 8 Boeing 737-300, 2 Boeing 757-200, 10 Fokker 50 tüüpi lennukit ja 8 Bombardier Q400Next Geni. airBaltic pakub otselende kolmest Baltikumi pealinnast – Riiast, Tallinnast ja Vilniusest. airBaltic sai tiitli Airline of the Year 2009/2010 European Regions Airline Associationilt ning airBaltic võitis auhinna Air Transport World Phoenix Award 2010, saades nii ülemaailmse tunnustuse, mis märgib silmapaistvat äri restruktureerimist. airBaltic valiti anna.aero ANNIES auhinna saajaks, olles uute liinide arvestuses suurim lipukandja Euroopas. airBaltic võitis Budgies World Low Cost Airline Awardsil žürii eriauhinna Pacesetter Award 2010 (Teerajaja), mis tunnustab airBalticu kui hübriidlennufirma saavutusi.

KOMMENTAARID

(nimi)


 


FlyMeAway
,

Ettevõttest | Kontaktid | Autoriõigused | Professionaalidele
All rights reserved © 2002 - 2019 BalticTravelnews.com | Design & maintenance © 2000 - 2019 1st-studio.com

 
Total Timed::0.50700212sec.